به purelove خوش آمدید برای دسترسی با اطلاعات سایت و شرکت در بحثها لطفا عوض شوید
به purelove خوش آمدید برای دسترسی با اطلاعات سایت و شرکت در بحثها لطفا عوض شوید
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةأحدث الصورجستجوثبت نامورود
برای شرکت در مبحثهای سایت عضو شوید

purelove(عشق خالص)

+4
erik_kampelon
annajOoOon
afson
da77
8 مشترك
نويسندهپيام
da77
کاربر ویژه
کاربر ویژه
da77

تعداد پستها : 825
امتیاز به پستها : 2
آدرس پستي : شیراز-شهرک پرواز

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالجمعة أكتوبر 23, 2009 4:15 am

عشق پاک و خالص

عشقی خالص و محبت پاک یعنی کسی را برای خودش دوست داشتن : این یک تعریف بسیار کلی و گنگ و بی محک است زیرا معلوم نیست که خود هر کسی چیست که آن خود را دوست داشته باشیم . آیا خود هر کسی را برای خودش دوست داشتن یعنی مرید امیال او بودن ؟ اگر عاشق خالص به این معنا باشد دارای چه حق و ارزشی است ؟ زیرا هر کسی آرزوئی جز این ندارد که کسی را بیابد تا مرید خواسته هایش شود و همه امیال و آرزوهایش را برآورده نماید . این آرمان همه افراد بشری می باشد و منشأ همه تزویر و فریبکاریهاست پس نمی تواند امری بر حق باشد و بلکه ناحق ترین میل بشر می باشد .و لذا همه با هزاران نمایش و ترفند در صدد هستند که کسی را عاشق بر خود نمایند و برده امیال خود سازند و لذا ادعای عشق خود بخود برانگیزنده چنین توقعی در معشوق است که : اگر راست می گوئی چرا خواسته هایم را ارضاء نمی کنی و از من توقع داری ؟

عشق مظهر اشد نیاز است و لذا مدعی عشق در واقع می گوید که : لطفاً بمن توجّه کن ،مرا بپرست و امیالم را ارضاء نما و فقط تو می توانی مرا خوشبخت کنی ! این حرف دل عاشق است ولی معلوم نیست که در جریان چه مالیخولیا و واژگون سالاری روانی این واقعیت وارونه می شود و لذا کل ماجرا عاشقی غرق در جنون و سوء تفاهمی فزاینده تا سر حد جنایت است و به عداوتی ابدی ختم می شود . اگر عاشق نیاز قلبی خودش را آنگونه که گفتیم بیان و عیان نماید هرگز معشوقی به میان نمی آید و بلافاصله همه می گریزند . عاشق که غرق در اشد نیاز است کل واقعیت روانی خودش را در نظر معشوق وارونه می کند و می گوید که : آمده ام تا تورا به محبت تمام وجودم خوشبخت کنم ، من فرشته نجات و سعادت ابدی تو هستم ...! اینست که معشوق را دیوانه می کند و به هزار سودای جنون آمیز مبتلا می سازد . در حالیکه هر یک طرف مقابل را مرید خود می پندارد یا می خواهد و او را یک طعمه و صیدی خارق العاده می پندارد تظاهر به ایثار می کند .اینست که در عشق جز جنون و مالیخولیا و توقعات حیرت آور و افکار پلید و عداوتهای پنهان و کینه های مخوف پدید نمی آید . هر یک از طرفین فرد مقابل را پرستنده و مرید بی چون و چراو بی توقع از خود می خواهد ولی تظاهری کاملاً معکوس می نماید . هر فردی عاشق بر پرستیده شدن خویش بواسطه دیگری است . هر کس می پرستد تا پرستیده شود : اینست کل ماجرای عشق ! آدمی هیچ کاری نمی کند الا اینکه بواسطه کسی پرستیده می شود و این ذات کفر بشر است زیرا فقط خدا لایق پرستش است . عشق پاک حاصل بی نیازی است و بی نیاز خداست و لذا فقط خداست که عاشق است و قابل پرستش . پس عشق پاک نه تنها ممکن نیست بلکه عشق قلمرو بروز همه پلیدیها و جنون و جنایات و مکرها و خیانت هاست الا عشق به خدا و پرستش او که آنهم معنای واضح و تعریف شده و محسوس دارد و انسان برای ارضای نیاز هایش خدا را می پرستد که آخرین و عالیترین نیازها همانا حیات جاوید و بهشتی است . و کسی که خدا را بپرستد می تواند دیگران را بی توقع دوست بدارد زیرا بی نیاز شده است . و اما عشق بخدا مستلزم معرفت و شناخت یقین بخداست یعنی ایمان . و اما این ایمان کافی نیست و برای محقق شدن نیازها بایستی از احکام خدا که همان اصول و موازین دین رسولان است اطاعت نمود. یعنی خداوند به نیازهای کسی پاسخگوست که از وی اطاعت عملی کند و نه اینکه فقط بواسطه نمازها بیانگر نیازهای خود باشد . نیازهایش را بگوید و راه و روش دینی در پیش داشته باشد .

وامّا حیات جاوید در این دنیا حاصل دوستی و محبوبیت در نزد خداست و هر که از وی اطاعت کند طبق قول خودش مورد محبت او واقع می شود و لذا آن نیاز انسان به محبوبیت که او را به دریوزه گی و مکر و مالیخولیائی بنام عشق مبتلا می کند در این اطاعت برآورده می شود و چه بسا خداوند از نزد خودش انسان حق پرست و مخلصی را می فرستد تا از جانب او القای محبّت خود را به دیگران بنماید و این فرد همان امام یا پیر عرفانی است که مظهر محبت الهی می باشد . و او می تواند تو را برای سعادت و عزّت و جاودانگی ات دوست بدارد و خودت را دوست بدارد زیرا بواسطه اطاعت از خدا دارای هویت و خودیت حقیقی که همان ایمان است شده ای زیرا فقط خداست که خوداست و لذا « مؤمن » هم از اسماء خداست . و لذا یک امام و پیر معنوی ایمان تو را که همان خودیت حقیقی توست دوست دارد و به ایمان تو خدمت می کند تا تو را به خدا برساند که حق خود است . این خود همانا منظر خداست . کسی که دارای خودیت پایدار و هویت روحانی نیست اصلاً خودی نیست که قابل دوست داشتن باشد و لذا عشق به چنین کسی همانا عشق به بوالهوسی و جنون است و لذا چنین عشقی جز به غول شدن نفس اماره و دیوانگی نمی انجامد و این عاقبت همه عشقهای عاری از ایمان و معرفت است که معشوق را به بلعیدن و نابود سازی عاشق می کشاند و عاشق را به نفرت
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://www.purelove.forum.st
afson
کاربر عادی
کاربر عادی

تعداد پستها : 10
امتیاز به پستها : 0

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالسبت أكتوبر 24, 2009 8:09 am

عشقی خالص و محبت پاک یعنی کسی را برای خودش دوست داشتن Sad
annajOoOon
کاربر عادی
کاربر عادی

تعداد پستها : 41

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: ...   purelove(عشق خالص) Emptyالسبت أكتوبر 24, 2009 10:34 am

vali be nazare man hame intori nistan !!! cherry cherry cherry
da77
کاربر ویژه
کاربر ویژه
da77

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالسبت أكتوبر 24, 2009 1:55 pm

bounce
erik_kampelon
ســـــــــــرپرست انجــمن
erik_kampelon

تعداد پستها : 687
امتیاز به پستها : 4
آدرس پستي : isfahan_khonamon..

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالسبت أكتوبر 24, 2009 4:55 pm

ki.. kio.. bara.. khodesh.. dost.. dare.. dg.. bikhiyal..

bounce bounce bounce
erik_kampelon
erik_kampelon

تعداد پستها : 687
امتیاز به پستها : 4
آدرس پستي : isfahan_khonamon..

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالسبت أكتوبر 24, 2009 4:56 pm

vali karbaraye in site hamdigaro baraye ham dg dost daran..

bara hamine ashegheshonam..

bounce bounce bounce
zemzeme
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
zemzeme

تعداد پستها : 319
امتیاز به پستها : 7

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالسبت أكتوبر 24, 2009 6:56 pm

هرکسی نظری در مورد عشق داره متاسفانه ما تا میگیم عشق اکثرا یاد دوستاشون میفتن از قدیم تا جدید اینقدرم عوض کردن که براشون بی معنی شده ومیگن عشق وجود نداره منم نظر شخصی خودمو میگم شاید مسخره به نظر بیاد.

عشق آخرین حد خواستنه.خواستنی که آدم از خودش میگذره از خواسته هاش میگذره وبه ایثار میرسه.وقتی یه بنده ای به خاطر رضایت
خدا از بهترین لذات زندگیش میگذره یعنی عشق
وقتی مادری از تمام زندگی وخواسته هاش میگذره به خاطر آسایش بچه هاش این یعنی عشق
وقتی جوونای ما رفتن جبهه وکشته شدن چی اونارو به مسلخ برد عشق

وقتی من دلگیرم وشب خواهرم خواب میبینه ومیفهمه این یعنی عشق
وقتی من میدونم نبودن من باعث خوشبختی کسی میشه که به حد پرستش دوستش دارم باید بزارم وبرم این یعنی عشق

عشق نه بی معنیه نه بد اگه عشق نباشه زندگی نیست
من هر روز صبح چشمامو باز میکنم وبه خودم میگم سلام گل نازم روز خوبی داشته باشی بعد براش صدقه میدم وبرای سلامتیش دعا میکنم خوشحالم که
خوشبخته ومن از دیدن خوشبختیش لذت میبرم مگه قرار نبود من خوشبختش کنم مگه من نمیخواستم خوشحالش کنم حالا خوشبخت وخوشحاله ومن راضیم
من عاشقم وتا ابد عاشق میمونم وهمیشه براش دعا میکنم وقتی رفت بهش گفتم فقط یه کاری برام بکن سربلند وموفق باش تا به عشقم افتخار کنم

حالا اگه دلتون خواست مسخره کنید وبگین دیوونه
da77
کاربر ویژه
کاربر ویژه
da77

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأحد أكتوبر 25, 2009 2:59 pm

zemzeme نوشته است:
هرکسی نظری در مورد عشق داره متاسفانه ما تا میگیم عشق اکثرا یاد دوستاشون میفتن از قدیم تا جدید اینقدرم عوض کردن که براشون بی معنی شده ومیگن عشق وجود نداره منم نظر شخصی خودمو میگم شاید مسخره به نظر بیاد.

عشق آخرین حد خواستنه.خواستنی که آدم از خودش میگذره از خواسته هاش میگذره وبه ایثار میرسه.وقتی یه بنده ای به خاطر رضایت

وقتی من میدونم نبودن من باعث خوشبختی کسی میشه که به حد پرستش دوستش دارم باید بزارم وبرم این یعنی عشق

من هر روز صبح چشمامو باز میکنم وبه خودم میگم سلام گل نازم روز خوبی داشته باشی بعد براش صدقه میدم وبرای سلامتیش دعا میکنم خوشحالم که
خوشبخته ومن از دیدن خوشبختیش لذت میبرم مگه قرار نبود من خوشبختش کنم مگه من نمیخواستم خوشحالش کنم حالا خوشبخت وخوشحاله ومن راضیم
من عاشقم وتا ابد عاشق میمونم وهمیشه براش دعا میکنم وقتی رفت بهش گفتم فقط یه کاری برام بکن سربلند وموفق باش تا به عشقم افتخار کنم

تو منو یاده خودم میندازی چقدر کسل کننده هستی
zemzeme
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
zemzeme

تعداد پستها : 319
امتیاز به پستها : 7

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأحد أكتوبر 25, 2009 4:03 pm

اتفاقا چون تو منو یاد خودم مینداختی احساس کردم با بقیه فرق داری داداش گلم
ولی چرا کسل کننده معمولا بهم میگن دیوونه
milad_bati
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
milad_bati

تعداد پستها : 350

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأحد أكتوبر 25, 2009 5:04 pm

zemzeme نوشته است:

faghat mitnam begam merc purelove(عشق خالص) Icon_sad
https://purelove.forum.st
da77
کاربر ویژه
کاربر ویژه
da77

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأحد أكتوبر 25, 2009 11:06 pm

zemzeme نوشته است:
اتفاقا چون تو منو یاد خودم مینداختی احساس کردم با بقیه فرق داری داداش گلم
ولی چرا کسل کننده معمولا بهم میگن دیوونه

به من زیاد میگن همه میگن آدمه کسل کننده ای هستم چون دیدم شمام مث خودم هستین گفتم

در ضمن اگه دوست داشته باشین شعراتونو بدین تا با هم ویرایشش کنیم البته ویرایش که نه فقط من نظرمو میدم طبق حسه خوتون درستش کنین
da77
کاربر ویژه
کاربر ویژه
da77

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأحد أكتوبر 25, 2009 11:09 pm

خیلی سخته وقتی همه کنارت باشند و بازم احساس تنهایی کنی

وقتی عاشق باشی و هیچ کس از دل عاشقت با خبر نباشد

وقتی لبخند می زنی و توی دل گیرانی

وقتی تو خبر داری و هیچ کس نمی داند

وقتی به زبان دیگران حرف می زنی ولی کسی نمی فهمد

وقتی فریاد می زنی و کسی صدایت را نمی شنود

وقتی تمام در ها به رویت بسته است

آنگاه دستهایت را به سوی اسمان بلند می کنی و از اعماق قلب تنها و عاشق و

گریانت بانگ بر می اورد که:ای خدای بزرگ دوستت دارم ! و حس می کنی که دیگر تنها

نخواهی ماند.
da77
کاربر ویژه
کاربر ویژه
da77

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأحد أكتوبر 25, 2009 11:10 pm

فریاد من سکوت کردن است....

ابزار عشق من قهر کردن است....

شادی من گریه کردن است....
nilofar_abi
کاربر ویژه
کاربر ویژه
nilofar_abi

تعداد پستها : 717
امتیاز به پستها : 3

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأربعاء أكتوبر 28, 2009 8:18 pm

چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارند ، تماشاي تو زيباست اگر بگذارند

به من عاشق مسکين به حقارت منگر ، دل ما وسعت درياست اگر بگذارند . . .
nilofar_abi
کاربر ویژه
کاربر ویژه
nilofar_abi

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالأربعاء أكتوبر 28, 2009 8:20 pm

عشق پاک واسه دله پاکه
nilofar_abi
کاربر ویژه
کاربر ویژه
nilofar_abi

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالخميس أكتوبر 29, 2009 9:25 am

بايد آهسته نوشت ، با دل خسته نوشت ، با لب بسته نوشت گرم و پررنگ نوشت... روي هر سنگ نوشت تا بخندند همه که اگر عشق نباشد دل نيست
da77
کاربر ویژه
کاربر ویژه
da77

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالخميس أكتوبر 29, 2009 9:34 am

nilofar_abi نوشته است:
عشق پاک واسه دله پاکه

دله پاکو نیشه توی آدمای قرنه برجای چن ده و چن صد طبقه پیدا کرد

این آدما اینقدر با عشق غریب شدن اگه یه رز بیاد سراغشونم نمیشناسنش خیلی ساده ازش میگذرن
alone_girl
کاربر عادی
کاربر عادی
alone_girl

تعداد پستها : 13

purelove(عشق خالص) Empty
پستعنوان: رد: purelove(عشق خالص)   purelove(عشق خالص) Emptyالجمعة نوفمبر 06, 2009 11:36 am

eshghe pak male adamaye pak hast va ta abadiyat baghi mimone...[b]

purelove(عشق خالص)
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» حیاط خلوته purelove(خاطراته شنیدنی بچه های purelove)
» apartemane purelove
» dastanhaye purelove
» مشاعره purelove ی
» تاپیک پرسپولیس های purelove